Ten wpis jest już nieaktualny!

NOC KSIĘGARŃ W LUBLINIE

4 października 2024 r.

Między Słowami ul. Rybna 4

Księgarnia IPN oddział Lublin ul. Staszica 22

Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie ul. Królewska 6

Księgarnia Hotel Arche Lublin, ul. Zamojska 30

Noc Księgarń w Lublinie

>>> Spotkanie autorskie z Małgorzatą Król autorką książek „Zwyczajne święte Kobiety” i „Zwyczajni święci Polacy”
4 października 17:00 – 19:00

Rozmowa z autorką książek o zwyczajnych kobietach i mężczyznach, którzy swoim życiem zasługują na miano świętych. Poruszymy kwestię rodziny Ulmów, którzy uratowali swoich żydowskich sąsiadów i ponieśli śmierć z rąk okupantów. W ubiegłym roku cała rodzina została beatyfikowana. Na klientów czekają książki autorki z rabatem, a po spotkaniu szansa na autograf. Przez cały wieczór zapraszamy do spróbowania naszej pysznej kawy i herbaty.


>>> Kup taniej ulubioną książkę
4 października 18:00 – 19:30

Promocja na wszystkie książki w księgarni


>>> Promocyjna sprzedaż książek połączona z konkursem wiedzy historycznej
4 października 17:30 – 22:00

W Noc Księgarń zaprosimy czytelników do rozwiązania testu wiedzy o rtm. Witoldzie Pileckim. Uczestników nagrodzimy publikacjami książkowymi. Dodatkowo przygotujemy promocję na sprzedaż publikacji Wydawnictwa IPN: oferta rabatowa na wszystkie publikacje!

Zapraszamy również na spotkania z autorami powiązane z prezentacjami publikacji:
– dr Marcinem Dąbrowskim – książka Wydarzenia 26 czerwca 1959 roku w Kraśniku Fabrycznym : przyczyny – przebieg – represje.
– dr Rafałem Drabikiem (współautor) – książka Polacy ratujący Żydów w dystrykcie lubelskim 1939–1944 – oblicza pomocy, red. Rafał Drabik, Alicja Gontarek, Lublin 2024


>>> Noc Księgarń Między Słowami
4 października 19:00 – 22:00

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Księgarń! Naszą gościnią będzie Marta Strzelecka autorka „Ziemianek”, która o 19:00 rozpocznie w księgarni dyżur literacki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy o literaturze!


Dzięki współpracy z Wydawnictwem Znak pojawi się u nas wystawa „Miłosz w II obiegu”, czyli prezentacja okładek, zdjęć oraz rękopisów Czesława Miłosza, które ukazywały się w latach 60. i 70. w języku polskim pomimo cenzury i zakazu wydawania utworów pisarza w naszym kraju. Wystawa jest jednym z wdarzeń w ramach Roku Miłosza.
Nocy Księgarń towarzyszył będzie kiermasz książek.