Ten wpis jest już nieaktualny!
noc kultury

Noc Kultury | 1/2 czerwca 2024 | Lublin

18. edycja lubelskiej Noc Kultury zbliża się wielkimi krokami. W nocy z soboty na niedzielę, 1/2 czerwca, wszystko może się zdarzyć! Będziemy wspólnie zachwycać się Lublinem jako miastem niezwykle klimatycznym, które na te kilka godzin zamieni się w raj dla wszystkich miłośników sztuki. Naładujcie aparaty fotograficzne, załóżcie wygodne buty i dajcie się wciągnąć w wir nocokulturowych przeżyć! Hasło tegorocznej edycji Nocy Kultury to „Neurony Miasta”. Program dostępny na stronie nockultury.pl

Noc Kultury ponownie zachwyci mieszkanki i mieszkańców oraz osoby odwiedzające Lublin bogatym programem. Osoby artystyczne od wielu lat zamieniają w tę szczególną noc Śródmieście i Stare Miasto w żywą galerię rożnych form sztuki, prezentując instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty czy koncerty. Szukając inspiracji sięgają do faktów z historii Lublina, reagują na wyzwania współczesności, udowadniając, że kreatywność społeczności Lublina jest nieograniczona i zachwycająca. W tym roku organizatorzy zapraszają nad brzegi przepływającej przez Lublin Bystrzycy, gdzie w sposób eksperymentalny zagoszczą instalacje artystyczne. To zaproszenie sztuki współczesnej do wyjścia w niezwykłe dla niej obszary, a także zaproszenie rzeki do bycia częścią ekosystemu miasta. Lublin starając się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 dąży do zachowania zrównoważonego rozwoju, co przekłada się na lepsze życie nas wszystkich – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Na program Nocy Kultury składają się projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury. W tym roku dużo uwagi zostanie poświęcone nowemu rodzajowi instalacji Mikrohistorie site-specific czyli małym formom sztuki.

Noc Kultury to święto Lublina i festiwalowy czas radości. Już od 18. lat przygotowując program wydarzenia, dbamy, by był on niezwykle bogaty i dostarczał jak najwięcej niepowtarzalnych wrażeń. Atmosfera nocy na początku czerwca jest idealna, by spacerować po uliczkach i zakątkach miasta. W tym roku szczególnie ważna jest dla nas czuła obserwacja drobiazgów takich jak instalacja Font Henge, autorstwa Marcina Skrzypka, która zmieści się w dłoni czy pełna uroku instalacja Kolektywu Lemoniadki, w formie maleńkich Domków Snów rozsianych w zakamarkach Starego Miasta. Nie zabraknie oczywiście wielkoformatowych realizacji takich jak np. mural, który specjalnie na Noc Kultury zaprojektował Pablo Caviedes, malarz z Ekwadoru czy projekt „Heroiny” Jarosława Koziary, przedstawiający białe maki, które wyrosną z jednej z kamienic przy Rynku. opowiada Joanna Wawiórka Kamieniecka, dyrektorka Nocy Kultury.

W czasie Nocy Kultury nie może zabraknąć koncertów i pokazów. Podczas czerwcowego wieczoru zaprezentuje się w Lublinie projekt Łona x Konieczny x Krupa. Łona to urodzony w 1982 roku w Szczecinie Adam Zieliński, raper i prawnik, jeden z najlepszych tekściarzy w polskim hip-hopie. Został laureatem nagrody branży hip-hopowej Popkillery jako najlepszy raper ubiegłego roku, był także zwycięzcą Paszportu Czytelników Polityki 2023. Projekt Łona x Konieczny x Krupa za album TAXI otrzymał w tym roku dwa Fryderyki. Na tej samej scenie zaprezentuje się m.in. Mandzik – białoruski artysta hip – hopowy oraz finaliści konkursu dla młodych raperów i raperek. Organizatorzy obiecują, że w line – upie znajdzie się także pierwiastek żeński ale na razie nie zdradzają szczegółów.

To jednak nie koniec muzycznych niespodzianek. Dla osób lubiących nieco spokojniejsze rytmy organizatorzy przygotowali kilka ciekawych propozycji. Za sprawą zespołu Brut Magnifique, na scenie Vetterów (ul. Żmigród 10) będzie można posłuchać Rock and Rolla po francusku. Publiczność, która gustuje w ludowych rytmach z pewnością poczuje satysfakcje będąc na koncercie Zespołu Muzyki Folklorystycznej „Lubelacy. Dla wszystkich fanów i fanek jazzu zostanie zorganizowany wyjątkowy muzyczny spektakl pt. „Jazz nocą”, podczas którego doświadczenie profesjonalistów oraz młodzieńcza energia połączą się w spójną całość i zaskoczą publiczność swoim brzmieniem.


Od osiemnastu lat Lublin stanowi niezwykłą przestrzeń inspiracji dla artystów i artystek. Miasto pełne historii i tradycji, odgrywa znaczącą rolę, stając się zarówno tematem, jak i tłem dla wielu instalacji artystycznych. Przenikające się ulice, zabytkowe kamienice i tajemnicze zaułki stają się płótnem dla wyobraźni, co sprawia, że Noc Kultury w Lublinie jest niezapomnianym doświadczeniem zarówno dla mieszkańców i mieszkanek, jak i osób z zewnątrz. Jak co roku wydarzenie obfituje w liczne instalacje nawiązujące do historii miasta. Nie inaczej będzie w czerwcu.

Na Grodzkiej 7 będzie można obejrzeć „Zjawy” czyli plakaty inspirowane lubelskimi legendami. W tym samym miejscu zawiśnie niespotykana mapa Lublina, wykonana z nitek i tekstyliów. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zaprosi publiczność na wystawę „Lublin w malarstwie”, podczas której będzie można podziwiać obrazy, ukazujące uroki dawnego i współczesnego miasta oraz piękno architektury. Na ulicy Złotej 3, artystka Inna Berezka rozsieje fragmenty filcowej mozaiki ukrywając ubytki zabytkowej kamienicy. Serdecznie zapraszamy Państwa także do odwiedzenia gabinetu Kazimierza Kwiatkowskiego – architekta i konserwatora zabytków.
W naszym mieście mało kto kojarzy jego postać, natomiast Wietnamie stoją jego pomniki i jest postacią znaną i podziwianą. Kwiatkowski uratował przed zniszczeniem Hoi An – jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Indochinach oraz świątynie My Son. Podczas tegorocznej Nocy Kultury, dzięki uprzejmości syna tego wielkiego architekta zaprezentujemy jego zapiski, listy i wybrane zdjęcia. –
opowiada Marzena Bielecka, dyrektorka programowa Nocy Kultury.

W tym roku, do portfolio Warsztatów Kultury w Lublinie dołączy zupełnie nowe wydarzenie, które również powiązane jest z tożsamością i geografią miasta. W malowniczej okolicy rzeki Bystrzycy, wzdłuż trasy widokowej obejmującej panoramę Starego Miasta zaprezentowane zostaną instalacje artystyczne z obszaru sztuki współczesnej. Festiwal Sztuki Nad Rzeką połączy wysoką jakość artystyczną, eksperyment i ekologiczne podejście. Otwarcie wystawy z oprowadzaniem odbędzie się 1 czerwca 2024 r., podczas Nocy Kultury o godzinie 19.00. Start na Moście im. Mariana Lutosławskiego (Most Kultury) w Lublinie.

Podczas festiwalu publiczność zobaczy 8 instalacji/obiektów/interwencji artystycznych, które powstaną z myślą o konkretnych punktach nad rzeką. Sztuka współczesna często nastwiona jest na eksperyment i poszukiwania formalne. Prace, które powstaną będą różnorodne i wykonane zaskakującymi materiałami. Na festiwalu pojawią się większe i mniejsze realizacje ze stali, kolorowego płótna, gliny czy dosyć niekonwencjonalnych glonów morskich i sierści psa. Podobnie z tematami prac niektóre z nich odniosą się bezpośrednio do miejsca, w którym są prezentowane, inne wyjdą ze swoją wymową szerzej w kontekst społeczny. – opowiada Magdalena Linkowska, koordynatorka Festiwalu Sztuki Nad Rzeką.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili 9 artystek/artystów z Polski oraz jedną z Ukrainy.

Zdradzili już nazwiska pierwszych z nich tj. Alicji Bielawskiej i Ingi Levi. Do ich grona dołączają dziś Marta Krześlak oraz Aleksandra Liput. Wkrótce pojawią się kolejne ogłoszenia. Festiwal Sztuki Nad Rzeką wpisuje się w lubelskie starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.


O Nocy Kultury

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
nockultury.pl
Wstęp wolny.



Organizatorzy wydarzenia:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.

Patroni medialni: TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Gazeta Wyborcza, Kultura Enter, dlaStudenta.pl
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.

 

Wybrane wydarzenia Nocy Kultury 2024

Koncerty i pokazy

Scena Vetterów | 19.00 – 1.00 | ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie, ul. Żmigród 10 (boisko)

Łona x Konieczny x Krupa
Gwiazdą wieczoru będzie Łona, laureat dwóch Fryderykówszczeciński raper w kooperacji z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą — muzykami ze składu Siema Ziemia. Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum i poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Mandzik
Ukłonem w stronę białoruskiej publiczności będzie występ Mandzika, artysty hip – hopowego, przebywającego na przymusowej emigracji ze względu na swoje poglądy polityczne. W swojej muzyce łączy teksty semantyczne i współczesne motywy elektroniczne. Od old schoolowego hip-hopu po współczesny Drum’n’Bass, wiele pozytywnych emocji i refleksji to wszystko, co trzeba wiedzieć o jego twórczości.

Na scenie rapowej jako suport zaprezentują się osoby, które wygrały konkurs ogłoszony przez Warsztaty Kultury w Lublinie na Młodych raperów i raperki.

Brut Magnifique – Rock and Roll po Francusku
Niezwykłe brzmienia zachęcą do odkrywania energetycznej muzyki zespołu, a także będą stanowiły doskonałą okazję do zanurzenia się w języku francuskim. Energia rock’n’rolla zmiesza się z poetyckimi tekstami. W przerwach między utworami zespół Brut Magnifique zaprosi publiczność do wspólnej interakcji, poznawania prostych fraz i zwrotów w języku francuskim.

Zaśpiewaj i zatańcz z zespołem muzyki folklorystycznej „Lubelacy” | 21.00 – 22.00 |
ul. Lubartowska
Zespół Muzyki Folklorystycznej „Lubelacy” zaprasza do wspólnej zabawy w rytmach tradycyjnej muzyki ludowej regionu. Tworzy go lubelska młodzież ze szkół ponadpodstawowych, która dzieli się swoją pasją do muzyki folklorystycznej. Energia i zaangażowanie młodych ludzi w twórczość folklorystyczną jest kluczem do powiązania tradycji z teraźniejszością.

Jazz nocą | Koncert młodych wokalistów w towarzystwie trio jazzowego | 20.30 – 21.30 | Plac Dominikański
Przygotuj się na wyjątkową podróż do świata jazzu i pamiętaj – nie musisz być jego znawcą, aby zachwycić się tym wydarzeniem! Tego wieczoru usłyszymy nowe interpretacje najpopularniejszych standardów jazzowych wykonane całkowicie na żywo przez trio jazzowe i utalentowaną młodzież.. To doskonała okazja, aby otworzyć się na nowe brzmienia i odkryć, jak muzyka jazzowa potrafi poruszyć każdą duszę!

Noc w Browarze | 19.00 – 2.00 | PERŁA – Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15

Pokazy Fireshow

Eksplodujący statek kosmiczny? Człowiek, będący żywym miotaczem ognia? Odwiedź w Noc Kultury Browar Perła i zobacz mistrzowskie, wybuchowe, a przede wszystkim widowiskowe pokazy fireshow! “SOLARSI” to najnowszy pirotechniczno-ogniowy spektakl artystów Fundacji Sztukmistrze, w którym wypełniony ładunkami pirotechnicznymi statek kosmiczny spróbuje wznieść się w przestworza. Z kolei niesamowity występ plucia ogniem Marcina „Exa” Styczyńskiego nie tylko zapiera dech w piersiach, lecz także nadaje nowe znaczenie wyrażeniu „zionąć ogniem”. Na wszystkich będzie czekała strefa chilloutu, w której będzie można zregenerować siły, odpocząć i odkryć nocną stronę zabytkowego Browaru Perła.

Harmonogram pokazów fireshow

  • 21.00, 23.00, 01.00 Fundacja Sztukmistrze – „SOLARSI”
  • 21.45, 23.45, 01.30 Marcin „Ex” Styczyński – Plucie Ogniem


Wystawa „Perła chmielowa 50 lat lubelskiej legendy”
Historia Perły Chmielowej rozpoczęła się w 1974 roku – wtedy to po raz pierwszy trafiła do sprzedaży. Dzisiaj jest nie tylko produktem znanym oraz cenionym w kraju i na świecie, lecz także marką silnie kojarzoną z Lublinem i lubelską tradycją piwowarską. Wystawa zabierze nas w podróż w czasie, podczas której poznamy różne oblicza Perły Chmielowej na przestrzeni tych 50 lat!

Autorzy: Browary Perła S.A.

Synapsy chmielu
Instalacja świetlno-roślinna autorstwa Wojciecha Januszczyka.

Miasto przenikają energie. Wędrują przez jego tkanki i trafiają dokładnie tam, gdzie powinny. Neuroprzekaźniki i impulsy nie pozwolą im wygasnąć po drodze. Nie tej nocy! To, czego chcesz doświadczyć, może być szalone, zabawne, spokojne, relaksujące, refleksyjne czy po prostu pełne błogiego lenistwa. Między siecią synaps chmielu znajdziesz to, czego szukasz!

Autorzy: Browary Perła S.A.

Instalacje artystyczne

Heroiny | 19.00 – 2.00 | ul. Rynek 9

Pamiętacie monochromatyczne prace Jarosława Koziary? W 2019 stworzył i pomieszał trzy alfabety, które zawisły na ul. Olejnej. Tym razem zobaczymy Heroiny, czyli białe maki i makówki wyrastające z jednej z kamienic przy Rynku.
Autor: Jarosław Koziara

Gabinet Kwiatkowskiego | 19.00 – 23.00 |
Kazimierz Kwiatkowski architekt i konserwator zabytków. Uratował przed zniszczeniem Hoi An – jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Indochinach – wietnamską perłę Azji Środkowo-Wschodniej oraz świątynie My Son. Podczas tegorocznej Nocy Kultury, dzięki uprzejmości syna wielkiego architekta zaprezentowane zostaną jego zapiski, listy i wybrane zdjęcia.
Produkcja specjalna Warsztatów Kultury w Lublinie.

Mural | 19.00-2.00 | Jezuicka 13
Pablo Caviedes jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Autor: Pablo Caviedes

Syndrom | 19.00 – 0.00 | ul. Jezuicka 10

Tylko tej nocy zobaczysz prace graficzne, zrobione techniką sitodruku i umieszczone na lodzie, który stopniowo topiąc się, zmieni położone na nim obrazy. Prace te rzucają światło na trudny problem syndromu rezygnacji wśród dzieci i młodzieży w obozach dla uchodźców.
Autorki: Magdalena Zieniewicz, Marzena Gałecka Galeria Terytorium


Japońskie patio | 19.00 – 0.00 | Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7
Chwila wytchnienia podczas nocokulturowych wędrówek. Będzie można odpocząć, słuchając dzwonków koshi, które symbolizują cztery żywioły i zrelaksować się, grabiąc fale na piaskowych ogrodach zen.
Produkcja specjalna Warsztatów Kultury w Lublinie.

Neurony Lublina | 19.00 – 2.00 | Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 (brama)
Czy mapa Lublina może być utkana? Oczywiście, że tak! Zobaczcie, jak wygląda nasze miasto wykonane z nitek i tekstyliów. Pomysłodawcy zwrócili uwagę, że ulice i ciągi komunikacyjne są aksonami miasta. Mieszkańcy nieustannie za pomocą nich przemieszczają się do różnych destynacji, dzięki czemu miasto żyje, rozwija się, a dokładniej – funkcjonuje.
Autorka: Sylwia Głań


Looblin City | 19.00 – 2.00 | Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 (brama)
To druga część cyklu „Co by było, gdyby…”, w którym to twórca zaprasza nas do zabawy w skojarzenia w odniesieniu do wszechogarniającego nas świata metek i logotypów. Mapa jest remiksem takowej klasycznej mapy Lublina, w której to nazwy dzielnic oraz niektórych osiedli zostały wpisane w najbardziej znane światowe logotypy. I tak oto LSM-y, z racji swej sławnej rakiety, stały się logotypem NASA, Park Saski przemienił się w Park Jurajski, zaś Abramowice w zamek z logotypu Walta Disneya.
Autorzy: Michał Jadczak / Teatr Wschodni

Zjawy | 19.00 – 2.00 | Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 (brama)
Plakaty inspirowane lubelskimi legendami. Tego wieczora będziecie mieli niepowtarzalną okazję przybić piątkę z łapą czarta!

Autorki: Julia Czekaj i Zuzanna Klauda

Jonasz | 19.00 – 2.00 | Plac po Farze
Wielka konstrukcja wypleciona z wikliny zaprasza, aby wejść do środka. Poczujcie się w niej jak ryby, które odłączają się od ludzkiej ławicy i dają się jej połknąć Przez kilka chwil można poczuć się jak Jonasz w brzuchu wieloryba. Makroświat zmienia się tu w mikroświat.
Autorki: Karolina Ben, Anna Elsner


AutoBór | 19.00 – 2.00 | ul. Lubartowska (na wysokości Placu Łokietka)
Tylko tej Nocy, na kilka godzin, otworzą się wrota magicznej przestrzeni. Po przekroczeniu progu naszego AutoBoru znajdziesz się w zakątku odizolowanym od powszechnego miejskiego pejzażu. Daj się porwać, tej Nocy nie sprawdzamy biletów! Realizacja możliwa dzięki wsparciu MPK Lublin i LUBELSKI RYNEK HURTOWY S.A. W ELIZÓWCE.
Autorzy: grupa studentów i studentek WA UMCS pod kierunkiem Barbary Niścior

Pokaz mody | 20.00 – 20.40 | Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć transformację: połączenie rzeczy z odzieży używanej z wizją autorów. Nie będzie to zwykły pokaz, tylko cały performance, którego celem jest pokazanie osoby współczesnej dbającej o środowisko i traktującej je w sposób ekologiczny.
Autorzy: Yahor Kazlou, Viktoria Fil, Kacper Pastuszak, Karyna Konishchuk, Anton Zubach, Anhelina Tehlivets

Naśladowanie | 19.00 – 2.00 | ul. Złota 3 (fasada)
Szukajcie fragmentów filcowanej mozaiki poukrywanej w ubytkach zabytkowej kamienicy.

Autorka: Inna Berezka

Prezentacje sztuki

Festiwal Sztuki Nad Rzeką | 19.00 – 20.30 | start: Most Kultury

Festiwal Sztuki Nad Rzeką to nowe wydarzenie Warsztatów Kultury w Lublinie, które zaprezentuje sztukę współczesną w przestrzeni publicznej. Miejsce festiwalu jest niezwykłe. To otwarty, zielony fragment nad rzeką Bystrzycą, mało znany mieszkańcom i mieszkankom miasta. Trasa festiwalu znajduje się pomiędzy dwoma zabytkowymi mostami w Lublinie: tzw. Mostem Kultury a Pierwszym Mostem M. Lutosławskiego i wiedzie przez bulwar Przyjaźni. Otwarcie Festiwalu z oprowadzaniem odbędzie się 1 czerwca 2024 r., podczas Nocy Kultury o godzinie 19.00. Start na Moście im. Mariana Lutosławskiego (Most Kultury) w Lublinie. Instalacje będą dostępne do oglądania aż do października 2024 r. Na spacer festiwalowy można wybrać się samodzielnie lub wziąć udział w oprowadzaniu, na które organizatorzy będą regularnie zapraszać. Festiwal Sztuki Nad Rzeką wpisuje się w lubelskie starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Zarost | 19.00 – 0.00 | Galeria „Gardzienice”, ul. Grodzka 5a

Portrety męskie z niecodziennym zarostem – zielonym! – wykonanym z różnych rodzajów naturalnego mchu. Wielu kojarzy zarost z męskością. Uważany jest on przez niektórych za atrybut powagi oraz siły charakteru. Zarost dodaje również lat, co pozwala młodym mężczyznom wyglądać poważniej, ale przy tym elegancko i dobrze.
Autor: Paweł Adamiec


Kołtuny neuronów | 19.00 – 2.00 | Brama Ku Farze

Włosy trzymają emocje. Są jak sieć neuronów przekazujących sobie informacje. Aby odciąć się od wspomnień należy przerwać siatkę tnąc kołtuny.
Autor: Val Ziółko


Lublin w Malarstwie | 19.00 – 24.00 | Galeria TPSP „Przy Bramie”, ul. Grodzka 34/36
Na wystawie będzie można podziwiać obrazy, które ukazują uroki dawnego i współczesnego Lublina, piękno architektury, ciekawe zaułki lubelskiego Starego Miasta.
Autorzy: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie

Mikrohistorie

Domki Snów | 19.00-2.00 | Stare Miasto

Maleńkie instalacje poukrywane z zakamarkach Starego Miasta. Dzięki kodom QR poznasz senne historie prezentowanych obiektów.

Autorki: Kolektyw Lemoniadki

Font Henge | 19.00 – 2.00 | Dom Słów, ul. Królewska 17 (podwórko)

Najmniejsza nocokulturowa instalacja autorstwa Marcina Skrzypka. Całą instalację moglibyśmy zmieścić w dłoniach – szukajcie uważnie!
Autor: Marcin Skrzypek, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”

Spacer śladami współczesnych kobiet związanych z Lublinem | 19.00 – 20.30 |
start: plac przed Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Noc Kultury to wydarzenie stworzone z myślą o osobach mieszkających w Lublinie, dlatego czas przybliżyć sylwetki niektórych kobiet żyjących i działających współcześnie w naszym mieście. Przechadzając się po nim można dostrzec efekt działań artystek, kuratorek, działaczek społecznych. Jednak czy znamy ich nazwiska i dorobek? Spacerem śladami współczesnych kobiet związanych z Lublinem przybliżymy sylwetki kilku z nich.
Przewodniczka: Magdalena Łuczyn