Światowy Dzień Turystyki w Lublinie

 27 września 2024 r.

 

Miasto Lublin już po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Turystyki, który  obchodzony jest 27 września.

Z tej okazji wspólnie z lubelskimi instytucjami i organizacjami miasto przygotowało wyjątkową ofertę spędzania wolnego czasu, z której mogą skorzystać zarówno mieszkanki i mieszkańcy, jak i goście.

– Z każdym rokiem Lublin staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży. Trend ten obserwujemy zarówno w ruchu turystów krajowych, jak i zagranicznych. To zasługa szerokiej oferty przygotowanej przez podmioty działające w lubelskiej branży turystycznej. Światowy Dzień Turystyki po raz kolejny będzie doskonałą okazją do zapoznania się z tą ofertą, a jednocześnie do odkrywania tajemnic naszego wyjątkowego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach Światowego Dnia Turystyki w piątek (27 września) mieszkanki i mieszkańcy oraz turystki i turyści będą mogli poznać historię naszego miasta podczas bezpłatnego oprowadzania po wystawie „Lublin. Pamięć miejsca” w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, a także po Domu Słów – Izbie Drukarstwa.

Liczba wejściówek do obu miejsc jest ograniczona, a ich dystrybucja rozpocznie się we wtorek (24 września) w Centrum Informacji Ośrodka przy ul. Grodzkiej 21.

Ponadto w tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki włączają się także Ogród Botaniczny UMCS oraz mieszczące się w Wieży Trynitarskiej Muzeum Archidiecezji Lubelskiej, które w piątek (27 września) oferują promocyjny cennik biletów wstępu.

Z kolei Muzeum Narodowe zaprasza na oprowadzanie przewodnickie po Kaplicy Trójcy Świętej po zakupie biletów w obniżonej cenie.

Za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzić również Muzeum Historii Miasta Lublina mieszczące się w Bramie Krakowskiej, zaś w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza przez cały dzień będzie obowiązywał darmowy wstęp.

Miłośniczki i miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy do Muzeum Wsi Lubelskiej na bezpłatne zwiedzanie skansenu z przewodnikiem lub na przygotowany przez PTTK Lublin spacer „Tajemnice i legendy Starego Miasta”, dla którego uczestników przewidziano bilety w preferencyjnej cenie.

 źródło:lublin.eu