Nie znasz prawa? Pomocną dłoń poda radca prawny
Z pewnością dobrze znasz ogólne zasady funkcjonowania w społeczeństwie, tego co wolno robić, a od jakich działań należy się powstrzymywać. Jednak przepisów prawa jest tak wiele, że jeśli nie zajmujesz się nimi zawodowo, możesz czuć się zagubiony, a nieznajomość prawa nie chroni przed poniesieniem kary, za jego złamanie.
Dlatego powinieneś wiedzieć, że obecnie podobne uprawnienia jak adwokat, ma również radca prawny Lublin. To jedno z wielu miast, gdzie spotkasz się z tą profesją. W razie potrzeby taki specjalista nie tylko będzie mógł udzielić konsultacji i porad prawnych, ale również przygotuje opinie czy akty prawne. Musisz wystąpić przed sądem? Radca prawny to osoba, która może Cię przed nim reprezentować.
W jakich sytuacjach może pomóc radca prawny?
Nie musisz się na wszystkim znać, jednak ważne jest, abyś wiedział, w jakich sytuacjach powinieneś skorzystać z pomocy konkretnego specjalisty. W przypadku radcy prawnego, jego wiedza przyda się, gdy będziesz chciał rozwiązać zagadnienia związane z prawem handlowym, cywilnym czy gospodarczym.
Możesz się udać do niego po pomoc, gdy np.:
- nie wiesz, jak postąpić, aby działać zgodnie z prawem,
- potrzebujesz porady w sprawie rodzinnej lub spadkowej,
- nie rozumiesz zapisów znajdujących się na umowie o kredyt lub pożyczkę,
- chcesz zawrzeć umowę o wykonanie usługi i mieć pewność, że jest ona zgodna z prawem,
- chcesz uzyskać nakaz zapłaty.
To tylko kilka z licznych sytuacji, w których możesz się udać do radcy prawnego. Uzyskasz wówczas odpowiedź, na nurtujące Cię zagadnienia, a jeśli będzie trzeba, będziesz mógł liczyć na przygotowanie odpowiednich pism czy reprezentowanie przed sądem. Z usług takiego specjalisty możesz korzystać zarówno, jako osoba prywatna, jak i firma.
Odpowiednie przygotowanie do zawodu
Zanim wybierzesz się do radcy prawnego, sprawdź opinie o tych działających w Twoim pobliżu, aby mieć pewność, że będzie to osoba, mająca doświadczenie w podobnych sprawach. Nie mniej pamiętaj, że to absolwent studiów prawniczych i aby wykonywać swój zawód, musiał ukończyć aplikację radcowską, a następnie zdać egzamin zawodowy.
Istotny jest również fakt, że to zawód zaufania publicznego, a to oznacza, że świadczenie pomocy nie może podlegać naciskom, ponieważ jest on niezależny, a co więcej, ma obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. Możesz być pewny, że wszystkie informacje, jakie pojawią się w związku z Twoją sprawą, będzie musiał zachować dla siebie.
Bez względu na to, czego dotyczy Twój problem – jeśli tylko jest związany z prawem, warto rozważyć konsultację ze specjalistą. Podpowie jakie działania możesz podjąć, a jeśli będzie taka potrzeba, przygotuje niezbędne pisma, tak aby cała sytuacja zakończyła się dla Ciebie w możliwie jak najlepszy sposób.
Artykuł sponsorowany