Nabór do XVII edycji potrwa do
5 grudnia 2022 r.
Kolejne przedsiębiorstwa mogą przystąpić do projektu gospodarczego Marka Lubelskie, który przynosi bezpośrednie korzyści zarówno dla firmy, jak i dla regionu oraz jego mieszkańców. Nabór do XVII edycji potrwa do 5 grudnia br.
Projekt gospodarczy Marka Lubelskie, którego organizatorem jest województwo lubelskie, realizowany jest od 2007 roku. Już 91 firm z regionu może pochwalić się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie, a są to firmy z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjnej, budowlanej, odzieżowej, ogrodniczej oraz IT. W 2022 roku do grona przedsiębiorstw z certyfikatem dołączyło 5 firm:
- Barbara Rusiecka-Górniak (Czarna Malina);
- Ekologiczne Gospodarstwo „Pod Kasztanem” Robert Janowski;
- K&M Business Marek Korczyk;
- Winnica Kazimierskie Wzgórza Marek Rak, Bogumiła Rak;
- Wrap Masters Sp. z o.o.
Uroczyste wręczenie certyfikatów Marka Lubelskie odbyło się podczas XXIII Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego oraz XVI edycji projektu Marka Lubelskie w dniu 27 sierpnia 2022 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
– Otrzymanie tytułu Marka Lubelskie jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą. Markowicze to nasza chluba, to oni napędzają rozwój gospodarczy naszego regionu i podnoszą konkurencyjność przedsiębiorstw, a my ich w tych działaniach wspieramy. Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do udziału w tym projekcie – przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Celem projektu jest:
- tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem pochodzenia. Klienci potwierdzają, że miejsce pochodzenia jest dodatkową korzyścią i wpływa na wybór artykułów;
- promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka Lubelskie, będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.
Bardzo ważnym aspektem jest promocja produktów i usług wytwarzanych lub świadczonych na terenie województwa lubelskiego poprzez wywoływanie pozytywnych skojarzeń z marką oraz uczynienie ich rozpoznawalnymi na rynku. Projekt Marka Lubelskie przynosi korzyści dla regionu i jego mieszkańców. Pomaga budować lokalny patriotyzm, wspiera działania proinwestycyjne oraz promuje najlepsze produkty i usługi.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego co najmniej od 24 miesięcy. Przystąpienie do projektu Marka Lubelskie jest bezpłatne.
Przedsiębiorca może zgłosić swój udział poprzez dostarczenie bądź wysłanie specjalnego formularza zgłoszeniowego do Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości UMWL z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 4 w formie papierowej, tradycyjną drogą pocztową lub w formie skanu na adres: marka@lubelskie.pl. Do zgłoszenia trzeba dołączyć wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
W skład Kapituły dokonującej oceny wniosków wchodzą m.in. specjaliści w dziedzinie gospodarki, ekonomii, zarządzania oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 grudnia 2022 roku.
Informacje o programie znajdują się na stronie organizatora TUTAJ