This content has been archived. It may no longer be relevant

Pani Lila - beneficjentka

Poland Business Run 2024 –
biegacze charytatywnej sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością z Lubelszczyzny

Już 8 września wystartuje 13. edycja sztafety biznesowej Poland Business Run – stacjonarnie w Krakowie i wirtualnie w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku pobiegnie ponad 40 000 osób, by pomóc w dofinansowaniu protez, wózków czy rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Zarówno wśród biegaczy, jak i beneficjentów biegu są osoby z Lublina i całego regionu. Pracownicy firm i korporacji pobiegną m.in. dla Lilli, która otrzyma protezę nogi, oraz Renaty, która dostanie dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego po mastektomii. 

W gronie tegorocznych beneficjentów charytatywnej sztafety jest 56-letnia Lilla z Sawina k. Chełmu, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową okolicy krzyżowo-lędźwiowej z neuropatią czuciowo-ruchową, co doprowadziło do amputacji prawej nogi w okolicy podudzia. Porusza się o protezie i korzysta z wózka. 

– Pomimo tych schorzeń, staram się prowadzić normalne życie. Odnalazłam się jako gospodyni domowa. Bardzo lubię jazdę rowerem, którym wybieram na wycieczki czy po zakupy. Staram się uczestniczyć w życiu społecznym, chodzę na zajęcia z rękodzieła, spotykam się ze znajomymi. Dzięki dofinansowaniu od Fundacji Poland Business Run będę mogła kupić protezę, która pomoże mi się usamodzielnić i spełnić swoje małe marzenia – mówi Lilla.

Biegacze i biegaczki Poland Business Run 2024 pobiegną także dla 50-letniej Renaty z Kraśnika, która w 2021 roku dowiedziała się, że ma nowotwór piersi. Od tamtego czasu przeszła operację, chemioterapię i radioterapię. 

– Przed diagnozą byłam bardzo aktywną osobą – dużo jeździłam na rowerze, biegałam, morsowałam, systematycznie chodziłam na zajęcia fitness, siłownię, basen. Teraz nie mam do tego energii. Do pokonania bólu potrzebna jest mi rehabilitacja. Chciałabym wrócić do aktywności i poczuć się znowu kobieco. Mam nadzieję, że dzięki dofinansowaniu do turnusu rehabilitacyjnego po mastektomii uda mi się pokonać słabości, odzyskać wiarę w siebie i wrócić do formy – mówi Renata.

Jak otrzymać dofinansowanie w ramach Poland Business Run 2024?

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji, nauki chodu o protezie i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Tymczasem koszt protezy lub sprzętu ortopedycznego to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać. 

Wciąż trwa nabór na beneficjentów Poland Business Run 2024. Wystarczy wypełnić, podpisać i wysłać wniosek – poprzez formularz online na stronie internetowej lub tradycyjnie pocztą. Komplet dokumentów wraz z załącznikami jest dostępny na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce Dla Beneficjentów. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja powołana przez zarząd, kierując pomoc przede wszystkim do osób najbardziej potrzebujących.

– Pomagamy zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby, a wnioskodawcy mogą się ubiegać o dofinansowania do protez, wózków, sprzętu ortopedycznego, pomocy psychologicznej i rehabilitacji. Dzięki uczestnikom i uczestniczkom biegu pomogliśmy już ponad 1000 osób – podkreśla Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, inicjatorka i organizatorka sztafety. 

Pobiegniesz-Pomożesz!

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu zakończyły się w czerwcu z rekordową liczbą ponad 40 tys. biegaczy, ale można do nich dołączyć w ramach pakietu wirtualnego do 6 września – wystarczy wejść na www.pbr.pl, zarejestrować swoją drużynę i wybrać pakiet Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). 

Sponsorami Strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Więcej informacji na www.pbr.pl.