Festiwal Kultury Pszczelarskiej – druga edycja
21-23 czerwca 2024
W dniach 21-23 czerwca 2024 r. zapraszamy na drugą edycję „Festiwalu Kultury Pszczelarskiej” realizowanego przez Archidiecezję Lubelską we współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Zamkiem w Janowcu – Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenia będą miały miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz na Zamku w Janowcu.
Pierwsza edycja Festiwalu, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się jesienią w 2023 roku. W ramach tegorocznej edycji zapraszamy zainteresowanych na wystawy, pokazy, warsztaty, kiermasze, spacery, panele dyskusyjne oraz koncerty muzyczne. Na wybrane wydarzenia będą obowiązywały zapisy, zachęcamy do rezerwacji miejsc. Przewidziano również spacer tematyczny z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. W ramach wydarzenia powstanie barwna publikacja „Duch Ula” oraz korespondująca z nią wystawa.
Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne, na wybrane atrakcje obowiązują zapisy.
• LINK DO ZAPISÓW: https://tiny.pl/d5sht
Zapraszamy do śledzenia szczegółów wydarzenia na Facebooku:
• Festiwal Kultury Pszczelarskiej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – https://tiny.pl/d56r6
• Festiwal Kultury Pszczelarskiej na Zamku w Janowcu – https://tiny.pl/d569m
Festiwal nawiązuje do tożsamości regionu lubelskiego, historycznie i współcześnie wykazującego silne zakorzenienie w kulturze i codzienności wsi. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja w sposób wielowymiarowy i interaktywny historii pszczelarstwa od czasów pierwotnych gospodarek pasiecznych do współczesnych inicjatyw w obrębie zrównoważonego rozwoju.
Szymon Pietrasiewicz, pomysłodawca i koordynator wydarzenia
Organizator: Archidiecezja Lubelska, Województwo Lubelskie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Współorganizatorzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Zamek w Janowcu – Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Państwowe Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli
Partnerzy: Anthill, Apis, Agencja Reklamowa Maik
Patronat medialny: TVP3 Lublin, Radio Lubli, Radio Plus, Portal Pszczelarski, Czasopismo Pasieka, Lubelski.pl, Kultura Enter, Gość Niedzielny Lubelski, Kurier Lubelski, Radio Impuls, Niedziela Lubelska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zadanie współfinansowane przez Województwo Lubelskie.
Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Źródło: Archidiecezja Lubelska