Wydarzenia edukacyjne w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w dniach 30 czerwca – 2 lipca
W najbliższych dniach w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej odbędą się trzy wydarzenia edukacyjne:
30 czerwca, godz. 10.00-17.30 – Pierwsze spotkanie Klubu Nauczyciela działającego w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej
Klub Nauczyciela powstał w odpowiedzi na głosy pedagogów. 40 nauczycieli z całej Polski będzie współpracować z muzeum w charakterze specjalistów w zakresie edukacji: konsultować ofertę edukacyjną, realizować wspólne projekty, dzielić się swoim doświadczeniem.
1 lipca, godz. 12.45-14.00 – Otwarcie wystawy plenerowej „Unia Lubelska: Historia-pamięć-tradycja”, a następnie wykład „Dziedzictwo Unii Lubelskiej i jej nowe formy upamiętnienia” – dr Marcin Gapski, Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie ds. Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. Wydarzenia odbędą się w ramach 455. rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej w Lublinie.
1 lipca, godz. 9.30-17.30 / 2 lipca, godz. 9.00-12.45 – Dwudniowe seminarium edukacyjne dla nauczycieli „W wielokulturowym tyglu Rzeczypospolitej”
Podczas tegorocznej edycji seminarium skupimy się na jednym z najważniejszych wyróżników dawnej Rzeczypospolitej, jakim była mnogość etnosów, wyznań, języków i obyczajów. Spotkaniu towarzyszyła będzie dyskusja nad metodami nauczania dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacyjnym, wymiana poglądów i doświadczeń, a także badania społeczne w zakresie edukacji szkolnej i pozaszkolnej. W spotkaniu udział weźmie 60 pedagogów z kilkunastu województw.
Wydarzenia odbędą się w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, plac Litewski 3
Otwarcie wystawy odbędzie się przed budynkiem Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej