Ten wpis jest już nieaktualny!
JULIA-M

Wystawa Julii Mirny
GALERIA SASKA
do 23 lipca 2023 r.

Urodzona w 1988 roku w Gdyni, pochodzi z Sopotu, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, na której przez ostatnie dwa lata prowadziła Pracownie Gościnną o kierunku Animacja na Wydziale Sztuki Mediów.
 
Tworzy ilustracje, animacje, plakaty festiwalowe i filmowe, a także okładki płyt muzycznych. W latach 2015-2020 współpracowała z TVP Kulturą przygotowując oprawy wizualne. Jej ilustracje promowały ogólnopolską kampanię magazynu „Vogue” w naszym kraju. Autorka corocznej identyfikacji graficznej pikniku literackiego organizowanego przez Bibliotekę Narodową pod tytułem „Imieniny Jana Kochanowskiego”.
 
Zdobyła wiele nagród za ilustracje i oprawy graficzne (Polish Graphic Design Awards – nominacje i nagroda w kategorii ilustracja, pięć srebrnych mieczy w konkursie w KTR 2014, 2016 i 2021 w kat. „Ilustracja i Film” oraz główną nagrodę „Projekt Roku 2013 STGU” za ilustrację). Współtworzyła czołówki do dwóch polskich filmów Agnieszki Smoczyńskiej „Córki Dancingu” i „Fuga”. Autorka nagrodzonych ilustracji do książki źródłowej o polskich upiorach Łukasza Kozaka „With Stake and Spade. Vampiric Diversity in Poland”. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in.: 27. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie – 2021, wystawie polskiego plakatu w Kyoto – 2019 i Echirolles (Francja) – 2018, Wanted Design New York – 2015.
 
Współpracowała również z: HBO Polska, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Artystyczna Podróż Hestii, Stołeczna Estrada, Łódzka Szkoła Filmowa, Instytut Adama Mickiewicza, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Wydawnictwo Wytwórnia, Stary Teatr w Krakowie, Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin, Warner Music Poland oraz ilustrowała dla magazynów: Elle, Przekrój, Kukbuk, Kikimora i Machina.
 
Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.