Wystawa Tęsknię za Ukrainą | Oleksandr Halishchuk
Otwarcie: 2 grudnia 2022, o godz.19.00
Kiedy: 3 – 4 grudnia 2022, w godz. 12.00 – 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki 5
Dla kogo: osoby pełnoletnie
Wstęp: płatny 1 zł
5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie odbył się festiwal „Ćwierć” – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej w Ukrainie. Inicjatorem i współautorem wydarzenia jest przebywający obecnie w Polsce artysta multimedialny, queer-anarchista i aktywista z Melitopola (Ukraina Południowa) – Oleksandr Halishchuk, który nie mógł osobiście uczestniczyć w festiwalu.
Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Galeria Labirynt zapraszają na wystawę-prezentację wideo materiałów multimedialnych, które artysta dostał od współorganizatorów i realizatorów festiwalu w Ukrainie – „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.
Co tam się działo i co da się zobaczyć? Między innymi warsztaty z circuit bending, czyli kreatywne wykorzystanie zwarć układów instrumentów elektronicznych o niskim napięciu, np.; zabawek i małych syntezatorów do tworzenie nowego brzmienia, z druk – trash printing; salon fryzjerstwa oraz piercingu „nomer.47” przy wsparciu „Raiskii Raiiii”; performance’y, koncerty muzyki noise oraz eksperymentalnej, prezentacje muzyki alternatywnej i DJ setów, oraz prac artystów i ich oddolnych inicjatyw.
2 grudnia wystawę otworzy rozmowa artysty z dyrektorem Galerii Labirynt Waldemarem Tatarczukiem, który osobiście 5 listopada był na festiwalu „Ćwierć” we Lwowie.
Inicjator i współautor projektu: Oleksandr Halishchuk.
Realizacja i współorganizacja w Ukrainie: Kseniia Shcherbakova, Banan Vedro, Paul Klymenko, Slavik Breus, Serhii Suliaev.
Organizator w Lublinie: Warsztaty Kultury
Kuratorka: Magda Linkowska.
Gości wystawę: Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki 5
„Ćwierć” (insta: _4vert_) – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej odbył się 5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie. Inicjator i współautor – Oleksandr Halishchuk. Został zrealizowany i zorganizowany w Ukrainie przez kolektywy: „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Stypendialnego GAUDE POLONIA.