„Dar przywództwa”
Mariusz Chrapko
Premiera: 19 czerwca 2024 r.
Zrób pierwszy krok i odkryj w sobie prawdziwego lidera.
Co łączy wielkich filozofów i współczesnych przywódców?
Dlaczego efektywność firmy nie wzrasta mimo zaangażowania pracowników?
Jak stać się liderem, a nie tylko pełnić jego funkcję?
Przywództwo polegające na przygotowywaniu list zadań i korzystaniu z tradycyjnych narzędzi pracy przestało być wystarczające. Świat potrzebuje odważnych i dojrzałych liderów, którzy stworzą środowisko oparte na relacjach międzyludzkich i dadzą współpracownikom impuls do rozwoju. Tylko jak to osiągnąć?
Mariusz Chrapko prowadzi własną firmę, doradza liderom w różnych branżach, jest wykładowcą Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS oraz autorem podcastu Menedżer Plus i nowoczesnych podręczników zarządzania. Swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę praktyczną odważnie łączy z wykształceniem filozoficznym i proponuje autorską koncepcję życzliwego i satysfakcjonującego przywództwa, której nie znajdziesz w standardowych książkach branżowych.
Dar przywództwa to prawdziwe liderskie kompendium, w którym autor – przewodnik i mentor – pokaże ci, dlaczego:
koncepcja pracy oparta na uniwersalnych wartościach moralnych jest bardziej skuteczna niż techniki biznesowe,
firma działa lepiej, gdy szef codziennie znajduje 15 minut tylko dla siebie,
świadoma lektura Rozmyślań Marka Aureliusza da lepsze efekty niż czytanie kolejnej nieskutecznej książki o zarządzaniu.
Nikt nie rodzi się „gotowcem”, ale każdy z nas ma w sobie potencjał dobrego przywódcy.
Dzięki tej książce nauczysz się, jak z niego korzystać.
OPINIE O KSIĄŻCE:
To niesamowite, a nawet nieprawdopodobne! A jednak to prawda: ktoś wreszcie napisał książkę o tym, że narzędzia nie są najważniejsze! Owszem, istnieją, ale jeśli ktoś ma w ręku młotek, wszystko dla niego będzie gwoździem. Techniki skupiające się na narzędziach pracy są, nazwijmy to, mocno uproszczone. Liderzy powinni korzystać raczej ze strategii MacGyvera: kiedy trzeba, narzędzia się znajdą. A więc co jest ważne? Wartości. Zmiana, droga ku dojrzałości i „poukładanie się od środka”.
DARIUSZ BUGALSKI, twórca podcastu K3, dziennikarz, poeta, nauczyciel akademicki
To inspirująca lektura z wartymi zapamiętania radami dotyczącymi mądrego przywództwa.
PIOTR VOELKEL, założyciel Grupy Kapitałowej VOX
Mariusz Chrapko łączy wielką wiedzę filozoficzną z praktyczną i udziela odpowiedzi na kluczowe pytania o wizję przywództwa współczesnych liderów. To poszerzająca horyzonty lektura, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że prawdziwe przywództwo zaczyna się od poznania samego siebie.
JOANNA FLIS, psycholożka, psychoterapeutka,
autorka podcastu Madame Monday, trenerka budowania dojrzałego przywództwa
W tym przewodniku dla dojrzałych liderów Mariusz Chrapko poświęca dużo uwagi temu, co jeszcze niedawno brzmiałoby niebiznesowo w dyskusji o kompetencjach i wartościach liderskich.
Autor pisze o tym, że wrażliwość, potrzeba poszukiwania sensu, empatia, umiejętność słuchania i wspierania oraz odpowiedzialność społeczna to atrybuty współczesnych liderów. Aby stać się przywódcą gotowym wziąć losy świata w swoje ręce trzeba zrozumieć, czym jest mądre i dojrzałe liderstwo – i o tym właśnie jest ta książka.
ARTUR NOWAK-GOCŁAWSKI, prezes Grupy ANG SA i Fundacji Nienieodpowiedzialni
W większości książek o przywództwie autorzy proponują różne techniki i narzędzia, które mogą nam pomóc w codziennej pracy z zespołami. Mariusz Chrapko jednak skupia się na tym, co najistotniejsze, na tym, do czego dochodzimy po latach doświadczenia. Krótkie rozdziały, inspirujące cytaty i przemyślenia autora zmuszają do refleksji nad przywództwem i pozwalają zastanowić się nad własną drogą, która zarówno nas, liderów, jak i nasze zespoły ma poprowadzić w poszukiwaniu autentyczności, sensu, relacji i szczęścia.
PIOTR MEDYŃSKI, przedsiębiorca, założyciel firmy ISOLUTION
O AUTORZE:
Mariusz Chrapko – doradca, prelegent i filozof. Twórca podcastu Menedżer Plus, w którym opowiada o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Od wielu lat zajmuje się wspieraniem osób liderskich w budowaniu ich świadomości i rozwijaniu relacji z samym sobą i z innymi. Inspiracje czerpie z pogranicza obszarów psychologii i filozofii. Jest kierownikiem programowym kierunku Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jest muzykiem jazzowym związanym z krakowską sceną muzyczną.